FotoDi

Meble kuchenne mogą występować w wielu kolorach. Dotąd królowały w tym kontekście przede wszystkim stonowane i uniwersalne barwy – brąz, szarość oraz czerń. Obecnie coraz bardziej popularne stają się kuchnie w których dominuje jednolitość w kolorze bieli. Pomieszczenie urządzone w taki to synonim nowoczesności i wyszukanego stylu. Jednak nie w każdym mieszkaniu można pozwolić sobie na umeblowanie wnętrza na biało. Poznaj wady i zalety białych mebli kuchennych!

Zalety białych mebli w kuchni!

Na początku należy podkreślić, że białe meble są bardzo uniwersalne, ponadczasowe i na dobrą sprawę raczej nigdy nie wyjdą z mody. To dobra wiadomość, ponieważ chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że zakup mebli kuchennych to inwestycja na lata. Takie wyposażenie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych na przykład w stylu: minimalistycznym, rustykalnym, modernistycznym klasycznym, angielskim, prowansalskim, czy skandynawskim. Jest to barwa stonowana, dlatego bez żadnego problemu można łączyć białe meble z dodatkami w bardziej wyrazistych i rzucających się w oczy kolorach. Daje to dużą swobodę chociażby w doborze odcienia farby, którą pomaluje się ściany w kuchni. Warto również dodać, że w kuchniach z białym umeblowaniem łatwo jest dokonać metamorfozy. Wszystko dlatego, że biel stanowi wtedy tło, a pozostała przestrzeń może być dowolnie zmieniana przez dobór odpowiednich dodatków w różnych kolorach – wszystko zależy od naszej wyobraźni. W taki sposób można szybko nadać wnętrzu całkiem nowego charakteru. Białe meble sprawdzą się przede wszystkim w małych kuchniach lub takich, w których jest ciemno ze względu na ograniczony dostęp do naturalnego światła. Biel rozjaśni zaciemnione wnętrza, nada im lekkości i jednocześnie sprawi, że powierzchnia kuchni zostanie optycznie powiększona. Ponadto warto dodać, że biała kuchnia wydaje się bardziej czysta, schludna i sterylna, a przy tym elegancka. Zapoznaj się z ofertą DelForm – www.delform.pl

Białe meble kuchenne – najważniejsze mankamenty!

Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że białe meble w kuchni charakteryzują się dużo mniejszą liczbą wad niż zalet. Główną słabą stroną jest łatwość brudzenia się takiego umeblowania – na meblach o takim kolorze widać każdy, nawet najmniejszy okruszek, czy inne pozostałości po produktach spożywczych. Zatem posiadanie białego wyposażenia kuchni wiąże się z koniecznością częstszego sprzątania blatów roboczych. Może również zdarzyć się, że dojdzie do porysowania mebli np. nożem, co na białych blatach i frontach będzie rzucało się w oczy i trudno będzie to zatuszować. Należy wziąć pod uwagę również fakt, iż białe meble w kuchni powinny korelować z resztą mieszkania. Jeśli w pozostałych pomieszczeniach brakuje białych akcentów, miejsce przygotowywania posiłków będzie sprawiało wrażenie wyrwanego z zupełnie innej bajki. Niekiedy wadą może być także to, że biała kuchnia wygląda po prostu nudno i przypomina laboratorium – z takim efektem trzeba liczyć się, jeśli nie posiada się wystarczających umiejętności aranżacyjnych.

Białe meble kuchenne – warto czy nie?

Urządzenie kuchni za pomocą białych mebli to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które można spotkać w polskich domach i mieszkaniach. Aranżacja tego pomieszczenia właśnie w takim kolorze daje naprawdę duże pole do popisu. Jednak, jak pokazuje powyższe zestawienie, istnieje także kilka wad cechujących białe meble kuchenne. Trzeba więc pamiętać, że na etapie projektowania kuchni i wyboru jej wyposażenia warto wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *